Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку
Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку передає факси пологовим стаціонарам Рівненської області
Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку (УАПЗВВР) з метою розширення можливостей проведення моніторингу і нагляду за вродженими вадами включила в свою комунікаційну мережу пологові стаціонари Рівненської і Волинської областей, а також медичні бібліотеки цих регіонів України.
19 березня 2003 року в Рівненському інформаційно-ресурсному ОМНІ-Центрі відбулася церемонія передачі 15 факсимільних апаратів обласним акушерам-гінекологам та завідуючим пологовими відділеннями центральних районних лікарень Рівненської області для використання з метою передачі даних про ВВР і медичної інформації.
Зліва направо: п. Л. Євтушок, п. І. Шумлянський, п. М. Думановська |
Заступник начальника управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації п. Марія Думановська у своєму виступі розповіла про роботу Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку. В ході виступу вона наголосила на важливості інформаційної підтримки в медицині, зокрема в сфері охорони здоров'я матерів і дітей.
Головний лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука п. Ігор Шумлянський підкреслив важливість цієї події і внеску директора УАПЗВВР проф. В. Вертелецького в покращання охорони здоров'я у регіоні. П. І. Шумлянський наголосив на необхідності тіснішої комунікації між центральними районними лікарнями і мережею ОМНІ-Центрів. Крім того, він повідомив про розвиток телемедичних консультацій в межах Рівненської області з використанням ресурів Програми. На його думку, передача факсів центральним районним лікарням - це "перший крок на шляху створення ресурсних ОМНІ-Центрів в районах".
Інформаційний спеціаліст п. О. Михасюк передає факс представнику центральної районної лікарні |
Медичний директор УАПЗВВР і завідуюча Рівненською медико-генетичною консультацією п. Любов Євтушок розповіла про попередній досвід Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку, коли шість факсимільних апаратів були передані в 4 районні пологові стаціонари, відділення патології новонароджених Рівненської обласної дитячої лікарні та обласну наукову медичну бібліотеку. У своєму виступі п. Л. Євтушок сказала, що Рівненський ОМНІ-Центр є частиною мережі, яка включає Київ, Луцьк, Херсон, Хмельницький та Сімферополь.
Інформаційна телекомунікаційна система, яка використовує факсимільні апарати, передані Українсько-Американською Програмою запобігання вродженим вадам розвитку |
Аналогічна передача факсимільних апаратів відбулася у Волинській області (див. звіт).
|
Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за
порадою до Вашого лікаря. |
||
Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом. |