View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку передає факси пологовим стаціонарам Волинської області

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
24 березня 2003 р.Тетяна Віговська,
Директор моніторингу
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

20 березня 2003 року Волинський ОМНІ-Центр Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку провів семінар для неонатологів, акушерів-гінекологів та лікарів ультразвукової діагностики Волинської області. Семінар був присвячений координації зусиль усіх вище згаданих лікарів в плані профілактики вроджених вад розвитку. На семінарі були присутні 72 медичних спеціаліста з усіх районів Волинської області (акушери-гінекологи – 22, неонатологи - 24, лікарі УЗД – 18, організатори охорони здоров'я – 8), а також представники засобів масової інформації (телебачення, радіо і газети).

The seminar participants
Учасники семінару

На порядку денному семінару були наступні питання:

  1. Вроджені вади розвитку - основна причина малюкової смертності – п. Г.І. Мікульська, заступник начальника управління охорони здоров'я Волинської облдержадміністрації.
  2. Роль пренатальної діагностики в профілактиці вроджених вад розвитку – п. Ю.Р. Шворак, обласний спеціаліст з ультразвукової діагностики.
  3. Методи пренатальної діагностики – п. Н.І. Юськів, обласний спеціаліст з медичної генетики.
  4. Достовірність даних реєстрації перинатальної смертності у Волинській області – п. А.О. Вдовиченко, головний спеціаліст з акушерства і гінекології у Волинській області.
  5. Ресурси і можливості Волинської обласної наукової медичної бібліотеки та Волинського Центру мережі ОМНІ-Центрів УАПЗВВР – п. Н.Н. Ящик, завідуюча відділом наукової медичної інформації Волинської облмедбібліотеки та п. С.Ф. Лапченко, інформаційний координатор Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку.
  6. Вручення факсимільних апаратів пологовим стаціонарам і відділенням Волинської області (15 факсів) для покращання інформаційного обміну та створення спільного інформаційного простору в сфері охорони здоров'я материнства та дитинства між пологовими закладами, Волинським ОМНІ-Центром і Волинською облмедбібліотекою.
Dr. H. Mikulska (center) and S. Lapchenko (right) presenting the fax-machine to the ultrasound specialist from the Horohiv Rayon Hospital
п. Г.І. Мікульська (в центрі) і п. С.Ф. Лапченко (справа) передають
факс спеціалісту з УЗД з Горохівської центральної районної лікарні

Я хочу підкреслити важливість інформації, наведеної у виступах під час семінару. Всі доповідачі користувалися даними реєстрів новонароджених та вроджених вад (аналіз даних забезпечив програміст Волинського ОМНІ-Центру п. І. Кузнецов), а презентації були підготовлені інформаційними спеціалістами С.Ф. Лапченком та І.В. Щавієм і показані з використанням обладнання Волинського ОМНІ-Центру (системний адміністратор Ю.Ю. Вох).

Особливий інтерес викликав аналіз даних по синдрому Дауна (2002 рік), зроблений генетиком Н.І. Юськів, а також аналіз достовірності реєстрації недоношених новонароджених з малою вагою тіла в різних районних лікарнях (дані з Реєстру новонароджених 2002), зроблений п. А.О. Вдовиченко та п. Т.В. Віговською.

Учасники семінару схвалили новий стандартний протокол ультразвукового обстеження, створений за участю спеціалістів Волинського ОМНІ-Центру. За допомогою факсимільного зв'язку ми намагаємося об'єднати спеціалістів ультразвукової діагностики у єдину мережу з Волинською медико-генетичною консультацією в центрі. З цією метою створено спеціальне повідомлення про виявлення вад розвитку під час ультразвукового обстеження, яке буде передаватись факсом в медико-генетичну консультацію для створення обласного реєстру патології вагітності.

Information telecommunication system established through the fax-machines granted by the Ukrainian-American Birth Defects Program
Інформаційна телекомунікаційна система, яка використовує факсимільні апарати,
передані Українсько-Американською Програмою запобігання вродженим вадам розвитку

Зацікавились учасники семінару і можливістю отримувати медичну інформацію з ОМНІ-Центру та облмедбібліотеки, оскільки у віддаленних районах Волинської області відчувається певний "інформаційний голод". Передані факсимільні апарати значно покращать доступ спеціалістів з таких районів до медичної інформації.

Аналогічна передача факсимільних апаратів відбулася у Рівненській області (див. звіт).

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


8/December/2003 sl