Звернення до керівників організацій та установ охорони здоров’я та міністрів охорони здоров’я країн світу
Світовий Альянс організацій запобігання та лікування генетичних захворювань та вроджених вад разом з Міжнародним Генетичним Альянсом закликають усіх керівників організацій та установ охорони здоров’я, а також міністрів охорони здоров’я приєднатися до нас у сприянні впровадження ефективних програм запобігання вад невральної трубки. На сьогоднішній день спинномозкова кила (spina bifida) призводить до паралічу такої кількості дітей, як це в минулому було від поліомієліту (дитячого паралічу). Обидві ці хвороби можна попередити!
Перемога над поліомієлітом, мрія президента Франкліна Рузвельта, стала визначною подією в історії XX сторіччя. Франклін Рузвельт заснував Національний фонд допомоги дітям з дитячим паралічем (NFIP), який сприяв фінансуванню досліджень, спрямованому на розробку вакцини проти поліомієліту. Вакцина Солка була запатентована у 1955 році. В 1968 році NFIP було перейменовано у Фонд запобігання вродженим вадам розвитку „March of Dimes”, який сьогодні по всьому світу пропагує збагачення їжі фолієвою кислотою для запобігання вадам невральної трубки.
Додавання фолієвої кислоти в їжу є цілком безпечним, дешевим, обґрунтованим та перспективним кроком до зменшення принаймні вдвічі частоти вад невральної трубки (spina bifida) та аненцефалії. Починаючи з 1998 року США та Канада запровадили збагачення борошна фолієвою кислотою. Цей захід не тільки зберіг життя багатьох дітей, але й заощадив кошти держави. Так само Чілі, Коста Ріка і ще понад 30 держав затвердили обов’язкову програму фортифікації фолієвою кислотою борошна. В той же час в багатьох інших країнах світу частота вад невральної трубки залишається високою.
В квітні 2005 року Міжнародний Форум Біологічних Наук „BioVision” разом з Фондом „March of Dimes” святкували успіх використання вакцини Солка проти поліомієліту і фактично ліквідацію дитячого паралічу у світі. .
У 2010 році світова громадськість святкуватиме 20-ту річницю відкриття значення фолієвої кислоти у запобіганні вроджених вад розвитку. Ми закликаємо усіх керівників організацій та установ охорони здоров’я, а також міністрів охорони здоров’я до цього часу зробити реальністю відсутність нових випадків вроджених вад, які піддаються запобіганню фолієвою кислотою.
"International Genetic Alliance" підтримує Цей заклик.
м.Гаага, 20 червня 2005 р.
Submitted by and courtesy of L. Yevtushok, M.D.Ukrainian American Birth Defects Program